6. Uluslararası Tarım Kongresi (UTAK2023)

Admin 31 Mayıs 2023 Bizden Haberler 465 -A+
Anadolu Ziraat Mühendisleri Derneği himayelerinde 6. Uluslararası Tarım Kongresi (UTAK2023) Güneydoğu Avrupa\'nın en güzel ülkelerinden biri olan Prizren/Kosova\'da düzenlenecek.
6. Uluslararası Tarım Kongresi (UTAK2023)

Anadolu Ziraat Mühendisleri Derneği himayelerinde 6. Uluslararası Tarım Kongresi (UTAK2023) Güneydoğu Avrupa'nın en güzel ülkelerinden biri olan Prizren/Kosova'da düzenlenecek.

Dünyanın dört bir yanından, farklı ülkelerin üniversitelerinden ve diğer ilgili kurumlarından bilim adamları, araştırmacılar ve sektör temsilcileri, ilgili konulardaki en son araştırmalarını ve deneyimlerini sunacak ve dünya çapında tarımsal faaliyetler için çeşitli çözümleri tartışacaklar. Ayrıca katılımcılar, Kosova'nın eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini yakından görme ve Kosova'nın sıcakkanlı halkı ile tanışma fırsatı yakalayacaklar.

Türkiye'nin 100. yılında kongremizi Türkiye, Moldova, Ukrayna, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Romanya, Özbekistan, Kazakistan, Antik çağlardan beri Bulgaristan, Hırvatistan, İran, Azerbaycan, Pakistan, Bosna Hersek. 

Türkiye'nin 100. kuruluş yıldönümünde, eski çağlardan beri birçok ülke ile yakın ilişkiler içinde olan bir coğrafyanın anlamlı ve önemli bir şehrinde kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongrenin bilimsel ve kültürel gezileri Prizren, Priştine, Srebrenica ve Mamuşa'da gerçekleştirilecek ve ortak bir kültürü paylaşan bu coğrafyada akademik ve ticari işbirliklerinin kurulmasına katkı sağlanacaktır.

Değerli bilim adamları ve iş insanları, 31 Ağustos - 4 Eylül 2023 tarihlerinde Kosova'nın Prizren kentinde yapılacak kongremizde (https://utak.azimder.org.tr) sizleri de aramızda görmek isterim.

Saygılarımla.


Prof. Dr. Turan KARADENİZ

Dernek Başkanı

Yorumlar